Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/takintissuecom/public_html/app/Neotis/Core/Security/Access.php on line 253
تکین | اهمیت استفاده از دستمال کاغذی با کیفیت

اهمیت استفاده از دستمال کاغذی با کیفیت

دستمال کاغذی مرغوب بخرید زیرا دستمال ‌کاغذی های غیر استاندارد ، آلرژی می ‌آورند. استفاده از کالاهای بهداشتی تاثیر مستقیم در بهداشت فردی افراد دارد و جهت ارتقا بهداشت فردی لازم است از کالاهای بهداشتی مرغوب استفاده شود.

دستمال کاغذی مرغوب بخرید

 

زیرا دستمال ‌کاغذی های غیر استاندارد ، آلرژی می ‌آورند.
استفاده از کالاهای بهداشتی تاثیر مستقیم در بهداشت فردی افراد دارد و جهت ارتقا بهداشت فردی لازم است از کالاهای بهداشتی مرغوب استفاده شود. شاید در حدود 30 تا 50 سال قبل (در ایران) خیلی استفاده از دستمال کاغذی نواربهداشتی و پوشک کودکان رواج نداشت و مردم از دستمال های پارچه ای استفاده میکردند و چند بار مصرف بود یعنی بعذ از استفاده می شستند و دوباره استفاده میکردند که این روش علاوه بر زحمتی که داشت مشکلات بهداشتی خود را نیز داشت! البته در حال حاضر به گونه ‌ای دیگر است، طوری که این کالاها، جزو نیازهای اولیه هر خانه ‌ای محسوب می ‌شوند، اما برخی خانواده‌ ها بدون اطلاع از ویژگی‌ و کیفیت محصولات بهداشتی و دستمال کاغذی، اقدام به خرید آنها می‌ کنند. از این رو دانستن چند مورد از ویژگی ‌های یک دستمال کاغذی با کیفیت، احتمالا در سلامت افراد خانواده تاثیر مثبتی خواهد داشت.

امروزه در برخی کشورهای پیشرفته جهان، تولید دستمال کاغذی‌های ضدویروس در دستور کار کارخانجات تولید کاغذهای بهداشتی قرار گرفته است که استفاده از آن ها موجب کاهش شیوع ویروس آنفلوآنزا و سرماخوردگی می ‌شود.

 

دستمال کاغذی مرغوب دست کم باید این موارد را داشته باشد:

دستمال کاغذی خوب و مناسب به دستمال کاغذی گفته می‌ شود که بعد از خیس شدن، پودر و ریزریز نشود و بعد از چند دقیقه به حالت اولیه خود برگردد.

دستمال کاغذی ‌هایی که بوی نامطبوعی دارند و روی آن ها لکه مشاهده می ‌شود، از انواع نامرغوب به شمار می ‌روند.

دستمال کاغذی استاندارد باید از خمیر الیاف سلولزی و به رنگ سفید یا الوان باشد.

ویژگی مهم دیگر، کرپ شدن آن است. منظور از کرپ، چین‌ خوردگی ‌های سطح دستمال کاغذی است که هنگام تولید آن به منظور افزایش سطح تماس و در نتیجه بالا بردن میزان سرعت جذب آب ایجاد می ‌شود، طوری که هنگام تماس با آب و مایعات، بعد از حداکثر نیم ساعت حالت اولیه را به دست می ‌آورد.

دستمال کاغذی مرغوب سالم، باید فاقد پرز، الیاف خرد شده، سوراخ و اجسام خارجی باشد و هنگامی که یک برگ آن را مقابل نور قرار می ‌دهید، باید پراکندگی الیاف به طور یکنواخت دیده شود.

رنگ به کار رفته در ساخت دستمال ‌های کاغذی هم باید از رنگ ‌های مجاز و ثابت باشد.

گاهی دیده می شود که در صورت کشیدن یک برگ دستمال کاغذی همه برگ ‌ها بیرون می ‌ریزند، لذا باید به این نکته دقت کنید که دستمال کاغذی ، ‌طوری تاخورده و بسته‌ بندی شده باشد که به راحتی و تک ‌تک بتوان آن ها را از بسته خارج کرد.

 

دستمال کاغذی,کیفیت,بهداشت